kpkdrwinowo.jun.pl - Republika Drwinowska Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 
Zapraszamy do Republiki Drwinowskiej! Załóż firmę a następnie rozwiń ją, aż staniesz się liderem na rynku przewozów i nie tylko! (Wykorzystujemy rysunki ze strony www.transport131.republika.pl). Zapraszamy na www.mzkwaw.ugu.pl!

Poprzedni temat «» Następny temat
Mapa świata
Autor Wiadomość
Lubel 
Przyjaciel Forum
Kukuryku na ...


Firma: COBRA BUS company
Wiek: 25
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 347
Skąd: jesteś?
Wysłany: 2013-04-04, 08:00   Mapa świata
   Funkcja pozabranżowa: Burmistrz Czarnego Lasu.


Witam. Ostatnio gdy rozmawiałem z kolegą Ignacem wpadliśmy na pewien pomysł który przedstawiałem w Lipcu 2012 ale nie wyszło. Teraz chcę go trochę zmodyfikować. O co chodzi? Spokojnie już opisuje.
Założylibyśmy jedną stronkę na hostingu np. cba.pl (ten hosting nie ma nic wspólnego z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, na wszelki wypadek zrobilibyśmy domenę c0.pl lub y0.pl), i na tej stronie byłaby:
* galeria zdjęć - każdy wrzucał by zdjęcia autobusów ze swoich firm
* portal - np.WordPress, przedstawialibyśmy tam nowości, newsy duże zakupy i nie tylko
* forum - np.MyBB, miejsce gdzie byśmy pisali i grali
I na jednym forum mogłyby się znaleźć wszystkie fora, tzn:
* Drwinowo
* Newrowo
* Bydgoszcz
* Gryfice
* Gorlin
* Leszno
Wiem, że na początku byłby problem z przyzwyczajeniem, ale jeżeli zgodzicie się na jedno wspólne forum zamiast pięciu, obiecuje:
- nie robić ogólnego SPAMu
- zaprosić nowych graczy
- sprawować (początkowo) pieczę nad forum


Czekam na wasze decyzję, jak się zgodzicie to przyda się wybrać:
MODERATORA FORUM, proponuje adrainooo lub Tramwajarza
GRAFIKA FORUM, proponuje Lionska
PROMOTORA FORUM, proponuje mnie i Adamka


I taka byłaby administracja. Proszę o wasze opinie, wiem że na wielu forach jest już napisane wiele postów ale jakoś byśmy sobie poradzili. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to w maju już będziemy pisać na wspólnym forum.

PS Przepraszam że nie wymieniłem innych członków forum ale obecnie prócz zakładania firm nie mogę znaleźć dla nich zajęcia, początkowa myślałem o Kubie jako promotorze forum jak dawniej na vGdańsku, oraz o koledze krystian_draco jako grafiki.

PS PS Nie wiem czemu nazwałem temat akurat Mapa Świata, tak jakoś.

Proszę o wasze opinie, bo to od was zależy czy się uda czy nie. :-)
_________________
[img=http://s11.postimg.org/7vuuqqhdf/image.png]
 
     
REKLAMA 
NTC- firma z klasą

Firma: COBRA BUS company
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Wysłany: 2013-04-04, 14:09   
   Funkcja pozabranżowa: Burmistrz Czarnego Lasu.


 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-04-04, 14:09   

Szczerze mówiąc, zastanawiałem się nad tym pomysłem i stwierdzam, że ma i wady oraz zalety. Jest to dobry pomysł, bo wszyscy mogą istnieć i grać razem obok siebie, ale należy pamiętać, o tym, że każde forum to innym organizm. Ale, wchodząc jakiś czas temu na Leszno miałem do przeczytania np. 200 postów, które nagromadziły się w ciągu jednej doby. Poza tym jeszcze jednym argumentem jest jeszcze niechęć tych osób, które stworzyły własne fora, kosztem wysiłku i zaangażowania i czasem nawet niewdzięcznych opinii. Natychmiast stracą swoje miejsce i prestiż. Z drugiej strony patrząc, wszyscy będą się znali i wiedzieli, kto jest kim oraz wszystkie państwa będą w miarę realnie istniały, a nie zamierały po kilku miesiącach istnienia.
To co zaproponowałeś nazwałbym internetowym kosmopolityzmem, czyli teza ogólnie mówiąca o tym, że świat jest jednym narodem, czyli nie istnieją granice, podziały, polityka, itd. Tu zaprezentowałeś coś podobnego, ale nie wiem czy w rzeczywistości ci się to podobało.
Podałem cztery argumenty, dwa na TAK i dwa na NIE i stwierdzam, że zdecydowanie większą siłę mają argumenty negujące twój pomysł (który w gruncie rzeczy nie jest zły). Jednak zawsze znajdą się rzezy, których nie da rady połączyć. Są inne podstawy, chociażby to, że ująłeś w nawias słowo "początkowo".
Nie obrażam się za brak funkcji, wystarczy mi własny, cudowny twór, jakim jest NTC.
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
krystian_draco 
Przyjaciel Forum
Chodnikmaster

Wiek: 24
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 763
Skąd: Oxford
Wysłany: 2013-04-04, 14:30   

1. Ja się na grafice nie znam, więc dzięki, ale nie.
2. Popieram wypowiedź Kuby. Kosmopolityzm jest dosyć trudny do utrzymania... Trzeba by byo federacje zrobić i wgl... Pomysł jest w gruncie dobry, ale samo tworzenie tego zajęłoby lata.


A tak wgl nie bierz się za opięke nad żadnym forum... Tak będzie lepiej dla świata.
_________________
Gdy Ci smutno,
Gdy ci źle
Napisz List do SLD :-D
 
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-04-04, 14:37   

Widząc że wszyscy silą się na większe przemyślenia, to ja też ;-)

1. Skoro tym serwerem miałby zarządzać Sandy, to w każdej chwili, może on ten serwer usunąć, przez co można zostać na przysłowiowym lodzie;
2. Nie wiem jak innym, ale mnie na tej stronie jest bardzo dobrze, i na razie nie zamierzam się nigdzie przenosić. Tyle serca i pracy w to włożyłem że jakbym miał to zrobić od nowa...
3. Obawiam się że niekiedy Lubel mógłby cenzorować, np. gazety. Trochę mnie się to nie podoba...
4. Ja się na moderowaniu znam jak Doda na budowie i konstrukcji Jelcza Berlieta.
5. To co powiedział Kuba, 100 postów dziennie (znając zapał i wenę twórczą moją czy Lubla). Byłoby to trudno ogarnąć...
6. Rozumiem że Lubel został by administratorem. Czyli bądź co bądź on zarządzałby tym wszystkim. I później musiałbym zebrać o kategorie, czy poddziały...

To wszystko, dziękuję. Ja w to nie wchodzę :-P
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
krystian_draco 
Przyjaciel Forum
Chodnikmaster

Wiek: 24
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 763
Skąd: Oxford
Wysłany: 2013-04-04, 14:44   

Tramwajarz napisał/a:
1. Skoro tym serwerem miałby zarządzać Sandy, to w każdej chwili, może on ten serwer usunąć, przez co można zostać na przysłowiowym lodzie;


A wszyscy znamy jego skłonności do usuwania for :-D

Masz całkowitą rację. Żadna firma nie zgodzi się na to. Za daleko zaszliśmy na starym systemie.
_________________
Gdy Ci smutno,
Gdy ci źle
Napisz List do SLD :-D
 
 
     
adamek 
Przyjaciel Forum

Firma: ZTM Newrowo
Wiek: 25
Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-04, 15:51   
   Funkcja pozabranżowa: Burmistrz Żytniewa


Również jestem przeciw, nie będę się dłużej rozpisywał, bo już moi poprzednicy się sporo wypowiedzieli, ale najbardziej jestem za wypowiedzią kolegi Tramwajarza :mrgreen:
_________________
www.mnewrowo.feen.pl
Metropolia Newrowo zaprasza :-)
Miasto partnerskie miasta Drwinowo
 
 
     
Ignacy779 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Firma: Meteor spółka z o. o.
Wiek: 25
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 195
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-04-04, 16:52   

Już psy mi biegają po zajezdniach w Lesznie, że ma być Leszno zamknięte.
Ale to na razie plotki... choć nie wiadomo ile w tym prawdy. Znając Prezydenta to jest możliwe.
A Ja w tym wszystkim biorę taki udział, że powiedziałem ten "pomysł" bez przemyślenia, ale pożyjemy to zobaczymy co z tego wyniknie... :mrgreen:
_________________
www.wb.jun.pl
Już od 1 Kwietnia
 
 
     
Lubel 
Przyjaciel Forum
Kukuryku na ...


Firma: COBRA BUS company
Wiek: 25
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 347
Skąd: jesteś?
Wysłany: 2013-04-05, 15:47   
   Funkcja pozabranżowa: Burmistrz Czarnego Lasu.


Źle mnie rozumiecie drodzy koledzy.
Serwera na cba.pl nie stworzę bo jeden mail = 1 forum. Ja bym nie był administratorem tylko promotorem forum. Początkowo tylko bym to posklejał w jedną całość by to miało ręce i nogi. A decyzję o zamknięciu Leszna do końca nie podjąłem. Możliwe że do Leszna dołączy kolejna osoba znana z wirtuala busa. Ja do moderacji mam dosyć, Leszno,WB,CMS Szablony. Trochę roboty aby te wszystkie posty na tym wszystkim ogarnąć. Ja z administracji nie chce.
_________________
[img=http://s11.postimg.org/7vuuqqhdf/image.png]
 
     
krystian_draco 
Przyjaciel Forum
Chodnikmaster

Wiek: 24
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 763
Skąd: Oxford
Wysłany: 2013-04-05, 17:33   

Nie nadajesz się przyjacielu ani do moderacji, ano do administracji. Przykro mi. A tak wgl, to ja cie dalej nie rozumiem.
_________________
Gdy Ci smutno,
Gdy ci źle
Napisz List do SLD :-D
 
 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-04-05, 18:55   

Piter napisał/a:
Źle mnie rozumiecie drodzy koledzy.
Serwera na cba.pl nie stworzę bo jeden mail = 1 forum. Ja bym nie był administratorem tylko promotorem forum. Początkowo tylko bym to posklejał w jedną całość by to miało ręce i nogi. A decyzję o zamknięciu Leszna do końca nie podjąłem. Możliwe że do Leszna dołączy kolejna osoba znana z wirtuala busa. Ja do moderacji mam dosyć, Leszno,WB,CMS Szablony. Trochę roboty aby te wszystkie posty na tym wszystkim ogarnąć. Ja z administracji nie chce.

Mam wrażenie, że ty źle rozumiesz. Owszem, jest mowa, że nie nadajesz się na pełnienie funkcji administratorskich, ale większość osób przejawia niechęć do tego pomysłu. Proponuję, abyś przeczytał posty od początku.
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
Lubel 
Przyjaciel Forum
Kukuryku na ...


Firma: COBRA BUS company
Wiek: 25
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 347
Skąd: jesteś?
Wysłany: 2013-04-06, 15:08   
   Funkcja pozabranżowa: Burmistrz Czarnego Lasu.


Wiem, i próbuje was zachęcić. Bo tworzenie tego nie potrwa długo.
_________________
[img=http://s11.postimg.org/7vuuqqhdf/image.png]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12