kpkdrwinowo.jun.pl - Republika Drwinowska Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 
Zapraszamy do Republiki Drwinowskiej! Załóż firmę a następnie rozwiń ją, aż staniesz się liderem na rynku przewozów i nie tylko! (Wykorzystujemy rysunki ze strony www.transport131.republika.pl). Zapraszamy na www.mzkwaw.ugu.pl!

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekty Kuby
Autor Wiadomość
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-04-09, 16:00   Projekty Kuby

Witam, w tym temacie zamierzam zamieszczać wszystkie swoje projekty, aby bajzlu nie robić. Na początek chciałbym przedstawić:
Projekt X

Projekt X to mapa, przedstawiająca aktualnie część powiatu X, gdzie litera "X" oznacza stolicę wyżej wymienionego regionu. W skład powiatu X wchodzą gminy wiejskie- Sułek, Krzyżowniki, Wilczarki oraz Radutowy, gmina miejsko- wiejska Nowe Leśniki, oraz gmina miejska X.
Dlaczego stolica, najważniejsze miasto, nosi nazwę X? Na razie nie uznałem, aby żadna wymyślona przeze mnie nazwa była słuszna, która można by podstawić pod nazwę regionu. W innych przypadkach kierowałem się historią i nazwami teraźniejszymi, a także łączyłem nazwy i je wymyślałem.
A oto mapa, w dosyć dużym rozmiarze:

Planowałem ją ujawnić po ukończeniu, ale zdecydowałem, że chcę poznać wasze opinie przed zakończeniem, no, i byłem trochę niecierpliwy. Zalecam jej pobranie, a potem dokładne studiowanie. Na mapie brak na razie naniesionych nazw ulic, numerów linii oraz sygnalizacji świetlnej, ale to się pojawi.
Komunikację miejską w zamyśle obsługuje ZTP, czyli Zarząd Transportu Powiatowego, w skład której wchodzą: MA (Miejskiej Autobusy), MT (Miejskie Trolejbusy), Żegluga Krzyżownicka oraz kilka mniejszych firm.
Związku z tym, że aktualnie, wg mnie panuje przepełnienie na rynku vpaństw (wg mnie), a poza tym nie uważam się za dobrego administratora, zatem gotów jestem odstąpić mapę osobie odpowiedzialnej i mającej pomysł na jej istnienie.
Osobom zainteresowanym samą mapą, jestem gotów udzielić najbardziej wyczerpujących informacji, np. o pochodzeniu nazw, o samym mieście.
Jest też prośba do osób zainteresowanych, aby pomogy wymyślić nazwy dwóch dzielnic (ABC, DEF), oraz nazwę samego miasta. Moga znaleźć się także jakieś autorskie projekty map wsi, regionu czy miasteczka, które mogły by się znaleźć na mapie, niekoniecznie też bazowane na tej mapie, ale takie, któe mógłbym do tej mapy przystosować.
Jestem otwarty także na pomysły, pytania i wszelkiego rodzaju inne rzeczy.
Mapę tworzę na bieżąco, zatem co minuta jest coraz większa i bogatsza.
W sprawach poważniejszych (np. odstąpienie mapy) proszę o kontakt na PW.
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
Ostatnio zmieniony przez Kuba 2013-04-13, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
REKLAMA 
Chodnikmaster

Firma: Neptun Transport Company
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 763
Wysłany: 2013-04-09, 16:45   

Ostatnio zmieniony przez krystian_draco 2013-04-13, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
krystian_draco 
Przyjaciel Forum
Chodnikmaster

Wiek: 24
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 763
Skąd: Oxford
Wysłany: 2013-04-09, 16:45   

Widać, że się napracowałeś. Mógłbyś ja troszkę powiększyć, bo napisy są nieczytelne ;-) ?
_________________
Gdy Ci smutno,
Gdy ci źle
Napisz List do SLD :-D
 
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-04-09, 16:51   

To znaczy jeżeli nie chcesz robić własnej strony i w ogóle, to jakbyś chciał to mógłbym Ci tutaj zrobić zakładkę z tym powiatem czy gminą, jakbyś oczywiście miał taką wolę ;-)
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-04-09, 18:23   

krystian_draco, dlatego poprosiłem o ściąganie, jeśli chodzi od dokładniejsze rozszyfrowanie mapy. Praca nad aktualną mapą zajęła mi ok. 8-10 roboczogodzin.
Tramwajarz, I nad tym się zastanawiałem i zastanawiam, jednakże nie dysponuję dużą ilością wolnego czasu. jednak np. mógłbym przekazać innej osobie całą mapę i jednocześnie udzielać się na forum.

Na aktualną chwilę całe miasto X jest już gotowe, trwają ostatnie poprawki. Miast dzieli się na 6 dzielnic: Kamienny Potok, Brodwinowo, ABC, DEF, Przylesie i Śródmieście. Czekam na pomysły nazw tych dwóch dzielnic i nazwę miasta.
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-04-09, 18:39   

Nazwa miasta...
Hmmm, może Jeziorna, Brzozowo, Wrzosów?
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Ignacy779 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Firma: Meteor spółka z o. o.
Wiek: 25
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 195
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-04-09, 22:40   

ABC i DEF to może być: Np. Wilczak, Bielawy, Bocianowo, Siernieczek.
_________________
www.wb.jun.pl
Już od 1 Kwietnia
 
 
     
Lubel 
Przyjaciel Forum
Kukuryku na ...


Firma: COBRA BUS company
Wiek: 25
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 347
Skąd: jesteś?
Wysłany: 2013-04-10, 05:52   
   Funkcja pozabranżowa: Burmistrz Czarnego Lasu.


Ładna mapka, nad która się solidnie napracowałeś. Dodaj jakieś łąki.
_________________
[img=http://s11.postimg.org/7vuuqqhdf/image.png]
 
     
krystian_draco 
Przyjaciel Forum
Chodnikmaster

Wiek: 24
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 763
Skąd: Oxford
Wysłany: 2013-04-10, 08:55   

Można dodać nazwy z realnych miast np. Psie Pole, Zalesie, Krzyki, Balice. Możesz również nazwać dzielnicę na cześć jakiś nazwisk p. Mickiewicze, czy Wałęsowo. Uważam za dobry pomysł wykorzystanie nazw geograficznych, które obejmują większy teren np. Roztocze.
Pomysłów jest wiele ;-)
_________________
Gdy Ci smutno,
Gdy ci źle
Napisz List do SLD :-D
 
 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-04-10, 15:38   

Piter, nie chcąc tworzyć mapy zapełnionej, ciężkiej komputerowo oraz ciężkiej w zrozumieniu nie zaznaczyłem tego, co chciałem pierwotnie, czyli całej zabudowy i innych jej elementów, szkół, szpitali, itp. Na zwykłych mapach nie oznacza się pól i łąk.
krystian_draco, dziękuję za twoje pomysły i wierz, że także kierowałem się realnymi nazwami, np. Kamienny Potok i Przylesie to dzielnice Sopotu, podobnie jak Brodwino, które pierwotnie nazywało się właśnie Brodwinowo. Wilczarki to pierwotna nazwa wsi Wieprz koło Jezioraka, nazwa ta funkcjonowała w latach 1945-1947. Również z okolic Iławy pochodzi nazwa Pomielino. Nazwa Sułek jest tak na prawdę nazwiskiem, które wymienia się w słuchowisku Trójki "Kocham pana, panie Sułku". Krzeczyn (tu występuje podział na Wielki i Mały) to wieś pod Lubinem.
Bardzo ładne są nazwy zaproponowane przez Tramwajarza, w szczególności Brzozowo, które przyjmie nazwę dzielnicy ABC. Idealnie wkomponowuje się w klimat terenu.
Jeziorna i Wrzosowa będą nazwami wsi.
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-04-13, 14:20   

Po długotrwałym zastanawianiu się nad nazwą miasta zdecydowałem się na jedną z rodzinnych wsi na Dolnym Śląsku, niedaleko Świebodzic- Olszany. Zdecydowałem się również na zmianę nazwy gminy Wilczarki- ta miejscowość będzie tylko wsią, a stolicą zostanie Trzebuska (nazwa wsi z okolic Rzeszowa, skąd pochodzę).
Postanowiłem również podawać wam co jakiś czas informacje o powiecie Olszańskim. W tym celu rozpoczynam ten cykl od miasta Olszany, a na początek zaprezentuję dzielnicę Brodwinowo:
Brodwinowo

Dzielnica miasta Olszany, zamieszkana przez 5426 osób (stan na rok 2012). Do XX w.n.e. Brodwinowo było niezalesioną polaną o kształcie podobnym do dzisiejszego. W latach 60 XX w. założono ogródki działkowe w miejscu dzisiejszego boiska, przychodni zdrowia i szkoły. W latach 1971-73 zaprojektowano Osiedle 1 Maja (w niektórych wariantach: Rewolucji Październikowej). Te nazwy się jednak nie przyjęły i od budowy używano nazwę Brodwinowo, która odnosiła się pierwotnie do kilku budynków położonych w Kamiennym Potoku na skraju lasu. Budowę rozpoczęto w roku 1976, a pierwsi mieszkańcy wprowadzili się w roku 1979. W latach 1980-1984 wybudowano kompleks usługowy, razem ze sklepem samoobsługowym, boiskiem, przychodnią zdrowia i szkołą. Rok 1983/84 był pierwszym rokiem szkolnym, i jedynym, na którym pracowano na dwie zmiany. Potrzeby mieszkańców spowodowały budowę nowego kościoła w dzielnicy Kamienny Potok (oddany do użytku w 1994). Już latem roku 1979 pojawiły się pierwsze autobusy komunikacji miejskiej- kursowały dwie linie- 8, łącząca Brodwinowo z Cmentarzem Centralnym (po zmianach trasy- kursuje do dziś) oraz linię 8A, łączącą Brodwinowo z Dworcem PKP w Kamiennym Potoku. Warto pamiętać, że Kamienny Potok terytorialnie nie należał jeszcze do Olszan, zatem po wybudowaniu osiedla Kamienny Potok otrzymał prawa miejskie (1981), a Brodwinowo stało się dzielnicą tego miasta. W roku 1985 otworzono nową linię- 15, która połączyła Dworzec PKS w Olszanach z Cerkwią Leśnicką, po drodze mijała wsie: Osetnik, Krzeczyn Wlk, Krzeczyn Mł, Chojnowy. Od roku 1987 zajeżdżała do Leśniczówki, która jest najstarszym obiektem wybudowanym w tej dzielnicy- pochodzi z 1901 roku. Trasa linii 15 zmieniła przebieg tylko raz- w 2009 roku, po otworzeniu linii trolejbusowej. Połączyła Przylesie z wsią gminną Radutowy, jadąc przez Miryny, Leśniki Miryńskie i zajeżdżając do Cerkwi. Nie zajeżdżała już do Leśniczówki. W tym samym roku linia 8A zmieniła numer na 18, a linia trolejbusowa otrzymała numer 22. W latach 2008-2010 ocieplono i wyremontowano wszystkie bloki- wstawiono nowe windy oraz wyremontowano klatki schodowe. Bloki zostały także pomalowane, a uliczki osiedlowe wyłożone kostką oraz poszerzone i ubogacone w nowe miejsca parkingowe. Od 2009 do 2012 stopniowo wyremontowano wszystkie ulice główne, odnowiono budynki usługowe, przychodnię, szkołę, park, boisko oraz drogi leśne. Wymieniono również rury kanalizacyjne, wodociągowe i energetyczne, dzięki czemu nie mają już miejsca co miesięczne przerwy techniczne. Po stopniowym spadku ludności z ok 6000 w 1984 do 4701 w 2008 w dzielnicy zamieszkało sporo młodych małżeństw i rodzin.
Dopisek: W 2002 roku Kamienny Potok wraz z Brodwinowem został włączony do Olszan. Od 1981 roku było to osobne miasto.
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
Ostatnio zmieniony przez Kuba 2013-04-13, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-04-13, 14:24   

Cytat:
W roku 1895 otworzono nową linię- 15,

Chyba literówka ;-)
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-04-13, 14:26   

Miało być "w roku 1985", dzięki ;-)
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-04-19, 18:23   

Już zapraszam do zapoznania się z kolejną dzielnicą- z Kamiennym Potokiem. Nazwa ku czci mojej ukochanej sopockiej dzielnicy.
Kamienny Potok

Nazwa wywodzi się od przepływającego przez dzielnicę potoku, który wpada do Potoku Młyńskiego. Do tej małej rzeki wpada też Graniczny Potok, skąd nazwę wzięło pobliskie osiedle. Pierwsze domy powstały w Kamiennym Potoku w latach 70 XIX wieku. Była to mała osada rybacka i letnie domy patrycjuszy z wielkich i mniejszych miast. Wybudowano 8. rybackich czworaków, około 10. podwójnych i 20. jednorodzinnych domów, poza tym około 16. rezydencji (w tym 4 są duże, dwuskrzydłowe). Wszystkie domy zachowały się w stanie bardzo dobrym i zgodnie z prawem miejskim są pomalowane na biało, mają jednakową czerwoną dachówkę, a odgradza je czarny płot. Poza tym wybudowano paręnaście budynków według własnego projektu, a w 1909 stanęła olbrzymia, trzypiętrowa, wraz z poddaszem, kamienica o nazwie Villa Helena. Na początku XX w. powstały również domy szeregowe w osiedlu zwanym dzisiaj Przedmieściem Gdańskim, oraz zabudowa willowa na Skarpie Granicznej. W XIX w. wybudowano również zespół młynów wodnych, zaś od XIV w. stoi na zboczu Zamek Krzyżacki. W roku 1870 otworzono linię kolejową łączącą Krzyżowniki z Sułkiem, przez Olszany. W tym samym roku wybudowano też stację kolejową o nazwie Olszany- Kamienny- Granica. Przez następne lata nic się nie wydarzyło, poza wybudowaniem spektakularnego wiaduktu nad torami kolejowymi (1929-1931), budową Szkoły Elementarnej (1937) oraz wyprowadzeniem głównej drogi poza domy wiejskie, (tj. szersza kreska, po której dzisiaj kursują autobusy). Warto wspomnieć również, że w 1881 Kamienny Potok został wsią, a sto lat później miastem, by w 2002 stać się częścią Olszan. Granica tej miejscowości nigdy się nie zmieniła, ale w latach 1981-2002 w jej skład wchodziła dzielnica Brodwino. W latach 70 XX w. wybudowano osiedle (tzw. "Pionierskie", jednak nazwa się nie przyjęła) na Skarpie Granicznej i Granicznym Potoku. W nowym wieku wybudowano też nowe osiedla- Family House, Os. Graniczne i Os. Semper. Pierwszą linię autobusową otworzyło Prywatne Przedsiębiorstwo Usług Samochodowych w Olszanach (PPUS), które w latach 1938-1940 świadczyło usługi linii czerwonej na trasie Olszany Dworzec - Kamienny Potok. Pętla nie zmieniła miejsca od tamtego czasu. W roku 1966 utworzono linię 4, kursującą do dzisiaj, z pętli "Cmentarz Centralny" do pętli "Kamienny Potok". W 1979 zmieniono jej trasę- od "Skarpy Granicznej" do pętli "Brzozowo". W 1979 otworzono dwie linie, na znanych już trasach 8 i 8A, a w 1985- linię 15. Od 1994 kursuje także linia 12 ładąca ze wsi Stomilin i Wejsuny, poprzez Kamienny Potok do pętli "Wniebowstąpienia". Od 2002 roku (otwarcia Aquaparku) kursuje linia 14 z Aquaparku do Olszan i pospieszna K z Krzyżownik do Olszan. Planowana jest budowa trolejbusu- przedłużenie linii z pętli "CH Imperial" do "Zamkowej Góry- Aquaparku". Wyróżnia się podział na kilka osiedli- Kamienny Potok (właściwy), Górę Ducha Św. (nazwa pochodzi od mieszczącego się na niej kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego), Przedmieścia Gdańskie, Zamkową Górę (nazwy chyba nie trzeba tłumaczyć),Skarpę Graniczną i Graniczny Potok. W 2012 roku mieszkały tu 2362 osoby. Z powodu nierentowności przewozów w 2002 roku zamknięto odcinek linii na trasie Olszany- Krzyżowniki i na tej trasie kursują dziś jedynie pociągi towarowe.
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-04-19, 18:42   

Cytat:
Wszystkie domy zachowały się w stanie bardzo dobrym i zgodnie z prawem miejskim są pomalowane na biało, mają jednakową czerwoną dachówkę, a odgradza je czarny płot.

Wg. prawa dom musi być pomalowany na biało, mieć czerwoną dachówkę i okalający całość czarny płot?

Cytat:
W nowym wieku wybudowano też nowe osiedla- Family House,

Muszę mówić jak bardzo mi się nie podoba taka mieszanina języka polskiego z angielskim? Toż to czysta profanacja, ino nasz język jest zbyt piękny aby go plątać z jakimkolwiek językiem obcym ;-)

Cytat:
do pętli "Wniebowstąpienia"

Grunt to mieć krótkie i zwięzłe nazwy pętli i przystanków! :-P

Jako prezes MZK szukający oszczędności na każdym kroku, do dzielnicy mającej 2362 mieszkańców, dałbym jedną linię kursującą raz na godzinę albo kilka razy na dzień. No, chyba że są jakieś ważne miejsca pielgrzymek w dzielnicy (AquaPark?).

Mam nadzieję że nie masz urazy że skomentowałem kilka rzeczy, ale jak już przeczytałem całość to wypadałoby abyś wiedział że nie napracowałeś się na marne i "ktoś" to jednak przeczytał ;-)
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-04-20, 15:04   

Urazy nie żywię i na takie komentarze właśnie liczę. ;-)
1.Tak, gdyż te domy są zabytkami jako przykład lokalnej architektury XIX wieku- wpisane są do rejestru zabytków, a także planuję ich uwzględnienie na mapie.
2. Taka nazwa mi przyszła do głowy, a jako, że to prestiżowa dzielnica, to to osiedle budował prestiżowy, angielski inwestor.
3. Pętla "Wniebowstąpienia" mieści się przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, tuż przy Skarpie Przyleśnej. Nie jest ważną pętlą, ale spełnia swoje zadanie, jako miejsce gdzie linie mogą kończyć bieg.
4. Po samym Kamiennym Potoku nie kursuje żadna linia! Część zaczyna bieg, albo jest przejazdem. Poza tym, większość przystanków ma status "Na żądanie".
K- KRZYŻOWNKI- OLSZANY REJA (częstotliwość: 40/60/60; tabor 12m)
4- SKARPA GRANICZNA - BRZOZOWO (częstotliwość: 30/60/60; tabor 10m)
8- CMENTARZ CENTRALNY - KAMIENNY POTOK (15/30/30; tabor 12m)
12- STOMILIN - OLSZANY WNIEBOWSTĄPIENIA (60/60/120; tabor 12m)
14- ZAMKOWA GÓRA AQUAPARK - WNIEBOWSTĄPIENIA (60/60/60; tabor 10m)
15- OLSZANY PRZYLESIE - RADUTOWY (jedzie przez Wzg. Augusty) (20/30/40; tabor 12/18m)
18 (dawna 8A)- KAMIENNY POTOK - BRODWINOWO (linia szczytowa, odj. z pętli Kamienny Potok: 5.57, 6.47, 7.42, 17.47, 18.47; z pętli Brodwinowo: 6.23, 7.13, 8.08, 18.13, 19.13; tabor 12m)


Pogrubioną czcionką zaznaczyłem linie zaczynające/kończące bieg w Kamiennym Potoku.
Jak widać, częstotliwość tej nie jest duża.
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12