kpkdrwinowo.jun.pl - Republika Drwinowska Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 
Zapraszamy do Republiki Drwinowskiej! Załóż firmę a następnie rozwiń ją, aż staniesz się liderem na rynku przewozów i nie tylko! (Wykorzystujemy rysunki ze strony www.transport131.republika.pl). Zapraszamy na www.mzkwaw.ugu.pl!

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy na różne dłuższe tematy
Autor Wiadomość
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-06-13, 16:36   Rozmowy na różne dłuższe tematy

Cześć i czołem, pytacie skąd się... wystarczy :-P

Zauważyłem, że w kawiarence nie ma żadnego tematu w którym można prowadzić jakieś dłuższe i większe rozmowy, na które nie ma miejsca w innych tematach, a shoutbox jest na nie za mały.
Czy pomysł przejdzie pokaże czas.

Od razu chciałbym rozpocząć dyskusję na temat, który powraca raz do roku, mniej więcej właśnie w czerwcu. Rok temu był tu taki temat, ale zniknął w przepasnych magazynach archiwum lub w gęstych stertach i oparach wysypiska śmieci. Mianowicie:

Gdzie w tym roku wybieracie się na wakacje?

Ja osobiście już 30 czerwca wyjeżdżam do wsi Piekary koło Krakowa (nie mylić z Piekarami Śląskimi w GOP-ie) na turniej parafii księży misjonarzy (jestem ministrantem, od 23.06 lektorem), a z kolegami z szkoły i kościoła jadę w lipcu na dziesięć dni do Lidzbarka Welskiego (nie: Warmińskiego!). Odwiędzę też pewnie Rypin i Trzebuskę koło Rzeszowa (mniej pewne).
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
REKLAMA 

Firma: Neptun Transport Company
Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Wysłany: 2013-06-13, 16:51   

 
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-06-13, 16:51   

Cytat:
Odwiędzę też pewnie Rypin

Ten w Kujawsko-Pomorskiem? Bardzo ciekawe miasto, mam stamtąd pewną znajomą osobę z bardzo nietypowym poczuciem humoru, ale też bardzo sympatyczną ;-)

Ja przynajmniej do 10 lipca jestem uwiązany do naszego ukochanego miasta Stołecznego, a potem może wybiorę się na moje ulubione Mazury ;-)
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-06-13, 17:33   

Mam tam siostrę babci od strony taty oraz jej dzieci i ich rodziny. W niecodalszych wsiach na pograniczu woj. mazowieckiego rodziny kolejnych sióstr i braci babci. Co ciekawe, moim kuzynem w drugiej linii jest Michał Rolnicki, całkiem znany aktor m in. z serialów "Bulionerzy", "Mamuśki" czy "Synowie" ;-)
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
Michał 
Przyjaciel Forum
Leśnik

Firma: OMNI-BUS
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 292
Skąd: Oborniki
Wysłany: 2013-06-14, 07:16   

No i chyba z "Synowie po moim trupie"

Gratuluję rodziny, ...

Ja jeszcze nie wiem gdzie się wybiorę ale jakby co dam znać.
 
     
krystian_draco 
Przyjaciel Forum
Chodnikmaster

Wiek: 24
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 763
Skąd: Oxford
Wysłany: 2013-06-15, 14:23   

W tym roku na wakacje lecę do Polski, do mojej rodzinnej Ziemi Lubuskiej :-) Akurat natrafię na dostawę kolejnych nowych Newagoskich szynobusów :mrgreen:

A poza tym odwiedzę wd mnie najpiękniejszy polski region - Sudety, a szczególnie miasto, a mianowicie Szklarska Porębę. Przede wszystkim ze względu na Kolej Izerską :mrgreen:
_________________
Gdy Ci smutno,
Gdy ci źle
Napisz List do SLD :-D
 
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-07-02, 20:30   

Wpadłem na nową inicjatywę. Jako prywatni przewoźnicy, oraz ja jako przewoźnik miejski/państwowy, zrobilibyśmy mapy naszych połączeń. Głównie chodzi mi o stolicę naszego kraju. Wtedy uda nam się unikać dublowania relacji, itd. Aby zachować jakiś ład, skład i porządek proponuję aby swoje linie autobusowe zaznaczać fioletowy, trolejbusowe zielonym i tramwaje czerwonym, a wszystkie pozostałe ulice wymazać. Tutaj jakby to mogło wyglądać:
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Michał 
Przyjaciel Forum
Leśnik

Firma: OMNI-BUS
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 292
Skąd: Oborniki
Wysłany: 2013-07-03, 10:45   

Dobry pomysł ale w Drwinowie dużo linii autobusowych jest i ciężko będzie.
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-07-03, 17:12   

Fakt, niektórzy mają dużo linii. Ja akurat jako państwo/miasto mam mało, no to może chociaż zrobię jako swoista ciekawostka.
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Michał 
Przyjaciel Forum
Leśnik

Firma: OMNI-BUS
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 292
Skąd: Oborniki
Wysłany: 2013-07-04, 07:26   

W sumie ja mógłbym w tym projekcie przewoźnikom pomóc. Choć sam w Drwinowie na chwilę obecną nic nie mam.
 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-07-06, 10:28   

Ja mogę pomóc przy tym projekcie, ale niestety nie jestem obeznany za dobrze w mapie Drwinowa. Jednakowoż wszysktkie moje linie mają spis tras, więc nie powinno być problemu z naniesieniem ich na mapę ;-)
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
Michał 
Przyjaciel Forum
Leśnik

Firma: OMNI-BUS
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 292
Skąd: Oborniki
Wysłany: 2013-07-06, 10:32   

Chętni są. Jest dobrze, na razie. Gorzej jak nas czas dogoni. A że Tramwajarza nie mam to można się zabrać i mu niespodziankę zrobić.
 
     
Kuba 
Przyjaciel Forum
NTC- firma z klasą

Firma: Neptun Transport Company
Wiek: 26
Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 527
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-07-07, 16:57   

Ja już pracuję, zobaczymy co wyjdzie :-P
_________________
Koreańskie dwa goryle,
z senatorem miłe chwile...
 
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-07-15, 19:38   

Ja jestem na wygnaniu (póki co). Jak będę miał czas (i ochotę, a z tym jak powszechnie wiadomo ciężej niż z tym pierwszym...) to zrobię. Muszę mieć jakąś dobrą motywację. :mrgreen:
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Michał 
Przyjaciel Forum
Leśnik

Firma: OMNI-BUS
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 292
Skąd: Oborniki
Wysłany: 2013-07-16, 07:28   

Hmm, dostaniesz lizaka :-P
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-07-19, 19:02   

Ostatnio pojawił się wywiad z jegomościem Korwinem-Mikke. Przedstawiam poniżej najciekawsze fragmenty.
Cytat:
Pierwsza decyzja, gdyby został Pan wybrany Prezydentem?

Likwidacja buspasów. Na głupawe argumenty, że dzięki buspasom autobusy jeżdżą szybko, odpowiadam, że gdyby zrobić dorożka-pas, to dorożki też jeździłyby szybciej.

No właśnie, Pan Prezes bardzo dużo mówi o komunikacji miejskiej.

Można powiedzieć, że to mój konik. Codziennie jestem w Warszawie, codziennie jeżdżę po mieście, widzę jakie są skutki poczynań Pani Gronkiewicz-Waltzowej. Ale nie tylko jej, to jest efekt pewnej mentalności, która dominuje wśród urzędników państwowych. Mają oni klasyczne nawyki komunistyczne. Człowiek w autobusie, czyli tzw. „puszce” jest dobry, bo jest zapuszkowany. Natomiast jak ktoś jedzie swoim samochodem i w każdej chwili może stanąć, to jest niedobrze. Miejscy urzędnicy zupełnie nie rozumieją, że samochód jest znacznie sprawniejszym środkiem komunikacji niż autobus.

Zostańmy w temacie komunikacji – co z tymi tramwajami? Wróciłem niedawno z Niemiec, po Berlinie czy Frankfurcie tramwaje jeżdżą, Pan chce je zlikwidować.

Dlatego właśnie Europa zdycha, Niemcy zdychają. Jak można coś takiego utrzymywać? Komunikacja zbiorowa musi istnieć, autobus jeździ tak samo jak tramwaj, ale między dwoma autobusami mogę zmieścić 100 prywatnych samochodów. Tramwaj jest natomiast oczywistym zmarnowaniem miejsca, oczywistym zawalidrogą. Człowiek, który jest zwolennikiem tramwajów jest chory na umyśle, nie ma żadnych argumentów na rzecz utrzymania tego reliktu przeszłości.

Czym zastąpić tramwaje?

Autobusami. Oczywiście, także rowerami, niech ludzie jeżdżą latem na skuterach, motocyklach. Pomysł wypożyczanych rowerów jest bardzo dobrą inicjatywą. Trzeba zaznaczyć, że nie należy wyłączać wszystkich linii tramwajowych. Jako przedłużenie metra na Młocinach, czy w innych peryferyjnych miejscach tramwaje powinny funkcjonować.

Co do rowerów, zarzuca się Warszawie, że nie jest miastem przyjaznym rowerom. Ciężko przejechać przez centrum.

Wszystko trzeba robić z głową. Są szerokie arterie, gdzie można wyznaczać nowe ścieżki rowerowe. Są one potrzebne. Trzeba na nich dopuścić skateboardzistów, rolkarzy i osoby na hulajnogach. Co do przejazdu przez centrum – rowerzyści to jest taki narodek, który sobie świetnie daje radę. Ja rozumiem, że są panie domu, które mogą się bać tego ruchu w centrum. Ale trzeba zrozumieć też, że nie możemy pomieścić w centrum wszystkich samochodów.

W komunikacji miejskiej istotną rolę odgrywają związki zawodowe.

ZTM należy natychmiast sprywatyzować. Wszystkie związki na Powązki, tak jak ostatnio napisałem w „Uważam Rze”. Trzeba działać odważnie.

Pojawiają się głosy w dyskusji, że związki zawodowe są przyczyną nierentowności spółek komunikacji miejskiej.

Absolutnie nie, przyczyną jest to, że one są państwowe, to znaczy miejskie, a nie prywatne. Jak firmy będą prywatne, to znikną problemy z darmowymi przejazdami dla rodzin i tym podobnymi. Socjalizm to jest ustrój, w którym bohatersko pokonuje się problemy nie znane w innych ustrojach. Jakby nie było ZTM, to by nie było problemu co robić z rodzinami ich pracowników.

Wszystko fajnie, ale mimo wszystko żądam zwiększenia nakładów na leczenie psychiatryczne w Polsce.
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12